niedziela, 19 maja 2013

test EPSON

Przeglądałam kilkanaście stron, zanim zdecydowałam się na konkretny zakup urządzenia wielofunkcyjnego.
Szukałam czegoś z ładnym designem i funkcjonalnością. Udało się choć myślałam, że to niemożliwe.
Drukarka, która została zakupiona przeze mnie, będzie mi towarzyszyła przez długi czas w wielu podręcznych i jak i zawodowych sprawach. Jest o wiele mniejsza gabarytowo od swojej poprzedniczki HP.
Posiada fajny dotykowy wyświetlacz LED, jak i możliwość synchronizowania drukarki poprzez Wi-Fi.
W zestawie znajduje się tylko kabelek zasilający, kabel USB musimy sobie dokupić sami, jeżeli będziemy chcieli się w ten sposób łączyć z laptopem bądź innym urządzeniem. W moim przypadku łącze się przez
Wi-Fi. Poniżej przedstawiam skróconą specyfikację urządzenia oraz zdjęcia testowe możliwości jakie daje nam XP-600.


Urządzenie wielofunkcyjne 3w1

Epson Expression Premium XP-600 

Dane techniczne

Technologia druku: atramentowa 
Podajnik papieru: 100 arkuszy
Rozdzielczość druku w czerni/kolor: 5760 x 1440 dpi 
Szybkość druku w czerni/kolor: 32 str/min
Rozdzielczość optyczna skanowanie/kopiowanie: 1200 x 2400 dpi
Złącze: USB 2.0 
Inne złącze: Wi-fi
Przedstawiam Wam kilka zdjęć z testowych po skorzystaniu z ciekawej funkcji jaką daje nam
EPSON XP-600 a mianowicie drukowanie na płytach. Do tej czynności mamy przeznaczoną specjalną tackę, gdzie możemy umieścić tylko 1 płytę "printable".

Urządzenie wielofunkcyjne sprawdza się doskonale w podręcznym domowym drukowaniu.
Do takiego druku wykorzystałam papier firmy EMTEC GLOSSY EVERYDAY ***
-gramatura: 180g/m2
-rozdzielczość: 5660 DPI

Jakość jest zachwycająca jak na druk domowy a przede wszystkim taki druk jest dla nas wygodny, pozwala nam na zaoszczędzenie czasu i niekiedy nerwów stojąc w kolejce w foto-labach. Często chcemy komuś wywołać zdjęcie w prezencie i musimy zderzyć się z uczuciem krępacji, w domowym zaciszy drukujemy zdjęcia kiedy chcemy i jakie tylko chcemy, prosto z kart SD lub MS Duo.

Minusów tego urządzenia na razie nie widzę za wiele poza pokrywą od skanera, jest dość delikatna i cieniutka. Na uwagę zasługują jeszcze podajniki na tusze, których jest 5 (black, cyan, yellow, magenta, photo black) na razie testowane są oryginalne kartridże i są one bardzo wydajne.


Powyżej prezentuje się skan 600 dpi wykonany do karty pamięci SD. XP-600 daje nam jeszcze możliwość skanowania do "chmury". Ostatnio dość często spotykanym zjawiskiem w sieci.


Jeżeli ktoś posiada podobne urządzenie wielofunkcyjne i ma z nim jakieś przykre/zadowalające doświadczenia, zapraszam do wyrażania swojej opinii.

2 komentarze:

  1. Czym się różnią atramenty "black" i "photo black"? Czy w różnica jest w nasyceniu czerni, czy w rodzaju papieru, do którego dany atrament lepiej przywiera?

    OdpowiedzUsuń
  2. uważam, że różnica jest w odporności na światło i wodę a jak to jest z papierem nie wiem, nie testowałam wszystkich jakie są na rynku ;)

    OdpowiedzUsuń